tel.18 4430072

"SERDUSZKA"

Schola "Pomocne Serduszka" powstała podczas zdobywania sprawności śpiewaka przez zuchy działające przy ZS w Świniarsku. Inicjatorką była pani Edyta Szczygieł, nauczycielka miejscowej szkoły. Wszystko zaczęło się w marcu 2008 roku. Początkowo schola liczyła 22 osoby. Z czasem rozrastała się. Z upływem lat zmieniały się osoby do niej należące. 

Schola cieszy się niezwykłą popularnością zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Uświetnia różne uroczystości w naszym kościele i nie tylko. Przynależność do grupy traktują jako wyróżnienie. W okresie pandemii, ze zrozumiałych względów działalność Scholi została zawieszona. Pani Edyta zrezygnowała z prowadzenia Serduszek. W tym miejscu wyrażamy jej serdeczne podziękowania za lata prowadzenia, organizowania prób i innych spraw organizacyjnych.

Po powrocie do “normalności” postanowiono reaktywować działalność Scholi. Dnia 26.03.2023 r. Pomocne Serduszka wznowiły swoje działania pod opieką pani Agnieszki Bodziony-Nowak oraz pana organisty Pawła Nowaka. Próby odbywają się w soboty o godz. 11.00 w kościele parafialnym.

Na zdjęciu opiekunowie scholi: Agnieszka Bodziony-Nowak i Paweł Nowak