tel.18 4430072
Archiwum ogłoszeń

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Św. - 28. 05. 2023 

1. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, zaś czas Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli włącznie. Za odśpiewanie w kościele hymnu do Ducha św. można zyskać odpust zupełny. 

2. Jutro święto Maryi Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Choć to dzień pracy, to jednak zachęcamy do świętowania  i udziału we Mszy św. W środę święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie po Mszach wieczornych. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na festyn parafialny za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota czerwca. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa i możliwość spowiedzi. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 8.00. W I piątek tradycyjnie wspieramy misje. W I sobotę różaniec i medytacja po Mszy porannej.

4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę na środki czystości. W piątek na godz. 18.50 zapraszamy kolejne rodziny z Podrzecza, nry domów: 99, 85, 167, 48, 9, 120, 173, 19, 111, 45. Polecamy prasę katolicką. 

5. Nasza parafianka Martyna Witecka końcem sierpnia wyjedzie na salezjański wolontariat misyjny do Peru. W Krakowie otrzymała już krzyż misyjny. Bogu dziękujemy za to misyjne powołanie z naszej parafii i prosimy o modlitwę w jej intencji. Za tydzień podczas festynu będziemy gościć grupę wolontariuszy misyjnych, którzy przybliżą nam pracę misyjną w Peru. W związku z tym zrodziła się inicjatywa, aby wspomóc misję do której uda się Martyna oraz ufundować dla niej przelot do Peru. W związku z tym połowa dochodu z festynu zostanie przeznaczona na ten cel, zaś druga połowa na wakacyjne wyjazdy dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w grupach parafialnych.

6. Za tydzień w niedzielę odbędzie się VI festyn parafialny. Program znajdziemy na plakatach oraz na stronie parafialnej i będzie też ogłaszany za tydzień. Informacje organizacyjne: fanty można przynosić jeszcze do środy włącznie, w sobotę na godz. 8.00 zapraszamy panów i młodzież do pomocy w przygotowaniu placu na festyn, wszystkie panie prosimy o upieczenie domowych ciast i dostarczenie na plebanię w sobotę w godzinach od 13.00 do 14.00 /szczególna prośba do nowo przybyłych rodzin w parafii o ciasto w ramach integracji z parafianami/.

7. W najbliższą środę na stadionie w Świniarsku będzie organizowane Święto Patrona naszej szkoły oraz Dzień Rodziny. Zapraszamy na godz. 11.00 na polową Mszę św. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.