tel.18 4430072
Archiwum ogłoszeń

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu - 3. 12. 2023

1. Zapraszamy na Roraty rano o godz. 6.30 /od godz. 6.00 śpiew Godzinek/ i wieczorem o godz. 17.30 dla dzieci i tych którzy nie mogą przyjść rano. W soboty Roraty będą tylko o godz. 6.30, gdyż wieczorem jest już liturgia niedzieli adwentowych. Codziennie na godz. 17.00 zapraszamy na wspólnie prowadzony różaniec w int. pokoju na świecie i naszej Ojczyzny. Wszystkich zapraszamy z lampionami, a dzieci niech przynoszą karteczki z dobrymi uczynkami. 

2. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.30. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie godzina łaski - adoracja Pana Jezusa w ciszy. Na Mszę św. o godz. 17.30 zapraszamy dzieci I-szo komunijne z rodzicami. O godz. 17.30 zostanie odśpiewany Akatyst - uroczysty hymn ku czci Niepokalanej. Jest to też święto DSM, podczas Mszy św. o 17.30 zostaną uroczyście przyjęte do DSM nowe dziewczynki. Spotkanie wszystkich dziewczynek z DSM będzie w czwartek o godz. 16.30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę nasz rodak kleryk Krzysztof Świderski przyjmie w Krakowie święcenia diakonatu. Otoczmy go naszymi modlitwami. W przyszłą niedzielę składka w kopertach na czekające nas dalsze prace przy kościele, a ofiary do puszek będą składane na pomoc kościołowi na wschodzie. O prowadzenie różańca przed sumą prosimy Różę św. Józefa p. Danuty Lis.

4.  Spotkanie aspirantów w środę o godz. 16.30. Bóg zapłać rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na środki czystości. Ze względu na piątkową uroczystość sprzątanie odbędzie się w czwartek. Na godz. 18.15 zapraszamy kolejne rodziny ze Świniarska-Gaju, nry domów: 265, 296, 158, 339, 665, 156, 331,332, 339, 82. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

5. Jest już gotowy projekt ołtarza dla Matki Bożej /znajdziemy go na stronie internetowej oraz w gablocie/. Realizacja będzie po nowym roku. Przypominamy, że do kosza pod chórem można składać dary dla potrzebujących. Można to też będzie uczynić w Lewiatanie oraz Delikatesach Centrum w Podrzeczu i Świniarsku. Tam produkty będzie zbierała młodzież. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził jak co roku kiermasz ozdób i pamiątek świątecznych. Dobrowolną ofiarą adekwatną do ozdoby wesprzyjmy potrzebujących. Przed Matką Bożą są do nabycia świece wigilijne oraz opłatki. Ofiary za opłatki będą przeznaczona na prace przy ołtarzu Matki Bożej. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. W najbliższą sobotę od godz. 15.30 na placu przy Remizie OSP Podrzecze odbędzie się wspólne ubieranie choinki. Przewidziane są różne smakołyki i wspólne spotkania, oraz możliwość zamówienia ciast na święta wypiekanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podrzeczu. Szczegóły w gablocie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Ryszard Salamon i Henryk Tyrkiel. Dobry Jezu…