2019-08-18     Bogusława, Bronisława, Ilony     "Należy tak zorganizować życie, aby każda chwila była ważna." - Iwan Turgieniew    
Strona główna -> FOTOWYDARZENIA 2016 -> Pielgrzymka na Słowację 2016

 Pielgrzymka odbyła się w sobotę 18 czerwca 2016r. Wyruszyliśmy o godzinie 5:45 z parkingu przy kościele do Levocy na Słowacji. Tam na górującym nad miasteczkiem szczytem znajduje się sanktuarium Matki Bożej, do którego zmierzaliśmy.

Po odprawieniu Mszy Świętej, udaliśmy się nad malowniczo położone jezioro w Štrbské Pleso, gdzie spędziliśmy kilka godzin spędzonych u podnóża wysokich tatr. Następnie przez przejście graniczne w Łysej Polanie dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Po cichej adoracji w kościele i kaplicy, przejściu dróżkami MB, pojechaliśmy w kierunku Nowego Targu, gdzie w pobliskim Ludźmierzu znajduje się Sanktuarium Gaździny Podhala. Piękna Bazylika, a także ogrody zachęcały do spacerów, modlitwy, zadumy. W drodze powrotnej nie sposób było ominąć Lodziarni w Krościenku nad Dunajcem.

Wróciliśmy około godziny 20:30. 

Atmosfera panująca podczas całej pielgrzymki, śpiewy w autobusie, żarty Księdza Proboszcza sprawiły, że jeszcze podczas jej trwania niektórzy pytali - "gdzie jedziemy następnym razem?". Kto nie był niech żałuje! :)
Strony: 12
Strony: 12
Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku