2019-09-19     Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer    
Strona główna -> FOTOWYDARZENIA 2016 -> 2016.06.08 Wycieczka scholi

 

W dniu 8 czerwca Schola „Pomocne Serduszka” wraz z ks. Proboszczem Zbigniewem Kożuchem wyruszyła na wycieczkę. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia największych w Polsce Ogrodów Biblijnych znajdujących się w Muszynie. Nikt nie przypuszczał, że tak wielkie wrażenie zrobią one na naszych Serduszkach. Są one podzielone na pięć części dotyczących: historii zbawienia, nauki proroków i krajobrazów biblijnych. Jest tam dziecięcy  Ogród Biblijny i Ogród Zakochanych. Wśród roślin można  zobaczyć znane z Pisma św. ziarnko gorczycy, a obok drzewo, które z niego wyrosło. Jest także oczko wodne i kosz, w którym miał płynąć Mojżesz, ponadto krzew gorejący, przystanek z łodzią nad jeziorem Genezaret, Góra Błogosławieństw, Góra Tabor, Wieczernik, Grób Pański. Wszystko było piękne i niesamowite a ogrodowy kącik zabaw sprawił dzieciom ogromną frajdę. Dzieci budowały z mega klocków, układały puzzle i odpoczywały napawając się otoczeniem. Natomiast labirynt dla zakochanych stał się świetną ścieżką do biegania i ukrywania się dla pozostałych.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była Krynica. Szybki spacer po Pijalni i pyszne lody, oczywiście fundowane przez Proboszcza. Sporą porcję kalorii wspólnie spaliliśmy podczas pieszej wędrówki na Górę Parkową. Ścieżki wiodły przez lasy, obok stawów, niemal wszędzie były wygodne ławeczki, więc było gdzie odpocząć. Na szczycie Góry Parkowej czekało na nas mnóstwo atrakcji. Piękny, zachowany w niemal nienaruszonym stanie park, znad którego rozciąga się widok nad całe miasto. Wielkim powodzeniem cieszyły się ,,Rajskie ślizgawki”. Niezapomniane chwile dzieci przeżyły w ciemnej rurze, na niby spokojnej fali i stromym stoku. Po tych atrakcjach, spacer z powrotem i odpoczynek przy fontannie. Nikomu nie chciało wracać się do domu.

Wielkie Bóg zapłać księże Proboszczu!!!

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku