2019-10-17     Antonii, Ignacego, Wiktora     "Nie depcz smutkowi po piętach bo się może odwrócić" - Autor nieznany    
Strona główna -> FOTOWYDARZENIA 2016 -> Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych 2016

 Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców


18 maja dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w pielgrzymko-wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Inwałdu. Z samego rana, dwa autokary wypełnione pielgrzymami wyruszyły w trasę.
Pierwszym i najważniejszym punktem programu była  Msza święta celebrowana o godzinie 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w intencji dzieci  komunijnych i ich rodziców. W czasie Mszy świętej dzieci wraz z rodzicami zostały ciepło przywitane przez jednego         z ojców bernardynów opiekujących się Sanktuarium, wysłuchały homilii nawiązującej do postaci świętego Jana Pawła II, przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej oraz zostały zawierzone Matce Najświętszej.
Po Mszy świętej wszyscy wyjechali do miasta rodzinnego świętego Jana Pawła II – do Wadowic. W tym dniu przypadła 96 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Pielgrzymi pomodlili się w Bazylice Ofiarowania się Najświętszej Maryi Panny, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Po modlitwie i zwiedzeniu Bazyliki wszyscy udali się na rynek, aby skosztować torta urodzinowego i papieskiej kremówki.
Kolejną atrakcją, która czekała pielgrzymów, zwłaszcza dzieci były trzy parki rozrywki             w  Inwałdzie. Pierwszym parkiem, w którym dzieci dobrze się bawiły był Dinoland. Tam nie tylko można było zobaczyć Jurajski Ogród, w którym królują dinozaury, ale również poskakać na trampolinie, powygłupiać się w kulach wodnych czy postrzelać kulkami. Obok tego parku niektórzy zwiedzili Ogrody Jana Pawła II. O godz. 16.00 dwie grupy zostały oprowadzone przez panie przewodniczki po Parku Miniatur Świat Marzeń, po czym nastąpiła zabawa do oporu: autoscooter, symulator, zielony labirynt, wystawa Tutenchamona, Egipt horror show, karuzela dumbo, kino 5D, super ślizg, karuzele, dzika rzeka. O godz.18.00 wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wsiedli do autokarów, którymi wrócili do Świniarska. W drodze powrotnej nie zabrakło modlitwy, śpiewów i dobrego humoru.                 
 
Strony: 123
Strony: 123
Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku