2019-08-18     Bogusława, Bronisława, Ilony     "Należy tak zorganizować życie, aby każda chwila była ważna." - Iwan Turgieniew    
Strona główna -> FOTOWYDARZENIA 2016 -> 2016.05.21 Dzień Seniora

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II - pod takim hasłem 21 maja br. w Zespole Szkół w Świniarsku odbyło się spotkanie dla osób starszych, samotnych i chorych. Tegoroczne spotkanie odbyło się w naszej parafii po raz pierwszy. Zorganizowali je ks. Proboszcz Zbigniew Kożuch, członkowie Parafialnego Caritas oraz schola „Pomocne Serduszka”, grupa którą tworzą uczniowie ZS w Świniarsku, prowadzona przez Edytę Szczygieł. Wielkie wsparcie otrzymali oni od dyrektora tutejszej szkoły –Pawła Łabudy.
Spotkanie rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Świniarsku w intencji zgromadzonych osób. W drugiej części spotkania, zaproszeni goście udali się do szkoły na poczęstunek i występ w wykonaniu „Pomocnych Serduszek”. Po części oficjalnej, przy poczęstunku, śpiewano pieśni i piosenki religijne. Członkowie Caritasu wraz z ks proboszczem rozdali własnoręcznie wykonane pamiątki.  Nie zabrakło też modlitwy w intencji wszystkich ludzi starszych, samotnych, cierpiących i chorych. Mamy nadzieję, że następne takie spotkanie zgromadzi jeszcze więcej osób, a słowa podziękowań od przybyłych gości to dla nas zachęta do organizowania kolejnych spotkań. Wiemy, że potrzebny jest ten Dzień, który jednoczy wszystkich chorych. Wychodząc, wszyscy żegnali się, życząc sobie zdrowia!!!

 

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku