2019-12-11     Biny, Damazego, Waldemara        
Strona główna -> FOTOWYDARZENIA 2019 -> Wycieczka dzieci I Komunijnych 2019

 Rankiem 8 maja sprzed kościoła w Świniarsku wyruszyły dwa autokary wiozące pielgrzymów – dzieci pierwszokomunijne z opiekunami i rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz papieskich Wadowic. Pierwszym celem pielgrzymów było sanktuarium oo. bernardynów znajdujące się w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym uczestniczyliśmy we Mszy św. dziękczynnej za dar I Komunii św.

Pięknie położone Bazylika i klasztor położone są u szczytu góry Żar, na południe i wschód od nich znajdują się 42 kaplice i kościoły dróżek. Z tego też względu sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii nazywane jest często Polską Jerozolimą.
Po przeżytej w sanktuarium Eucharystii pielgrzymi udali się przed obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej, przed którym często się modlił najsłynniejszy Pielgrzym Kalwaryjski św. Jan Paweł II.
Po spacerze na dróżkach i obowiązkowej wizycie w sklepie z pamiątkami zjedliśmy smaczny obiad pragnąc wyruszyć w drogę do Wadowic. 
Po przybyciu do miasta św. Jana Pawła II udaliśmy się do znajdującej się na wadowickim rynku Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach. W tej świątyni Karol Wojtyła, późniejszy Ojciec Święty, przyjął chrzest i przystąpił do I Komunii Świętej. Podczas papieskich pielgrzymek do Wadowic św. Jan Paweł II trzykrotnie odwiedził swój kościół parafialny, przed którym z rozrzewnieniem opowiadał o czasach swej młodości. W roku zaś 1999 ukoronował znajdujący się w Bazylice obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Bazylice można podziwiać m.in. piękne freski na suficie, przedstawiające wszystkie encykliki sławnego na cały świat Rodaka z Wadowic oraz kaplicę poświęconą św. Janowi II wraz z Jego relikwiami.
Ostatnim punktem naszej podróży śladami św. Jana Pawła II była degustacja papieskich kremówek w rozsianych po całym wadowickim rynku cukierniach i restauracjach.
W pielgrzymce uczestniczyły wychowawczynie klas III panie: Bożena i Monika,   pielgrzymce zaś przewodził ks. proboszcz Zbigniew Kożuch.
Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku