2017-01-18     Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski    


W dniu 15 stycznia gościliśmy Orkiestrę Dętą Okulice, która w czasie Mszy św. o godz. 11-tej a także po niej, zagrała i zaśpiewała wiele pięknych kolęd a także zaprezentowała swój repertuar w innych utworach, Serdecznie Im dziękujemy i pozdrawiamy!

W Święto 3 Króli po południu o godz. 17-tej, młodzież naszej parafii przygotowała i przedstawiła JASEŁKA pt. "Czwarty Król", wspaniała gra aktorska młodzieży przeniosła nas do Betlejem w czas narodzenia Jezusa Chrystusa.

W 6 styczniaw Święto 3 Króli podczas Mszy św. o godz. 11-tej, tradycyjnie śpiewały dzieci Scholi SERDUSZKA pod dyrekcją P. Edyty Szczygieł.

Nowy Rok Chór PASSIONATO przywitał specjalnym noworocznym koncertem który rozpoczął się pół godz. przed popołudniową Mszą św. o godz. 16-tej

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 11-tej nastąpiło rozesłanie dzieci z naszej parafii jako Kolędników Misyjnych.

Hasło tegorocznej edycji Kolędników Misyjnych „Zauważ niewidocznych!” zwraca uwagę na problem tzw. „dzieci niewidocznych” w Tajlandii - do których trafi pomoc z PDMD w Polsce.

Boże Narodzenie rozpoczęła Pasterka o północy z 24/25 grudnia, uroczystą Mszę Św. uświetnił swoim pięknym śpiewem nasz Parafialny Chór PASSIONATO.

W tym roku mamy nową piękną Szopkę Bożonarodzeniową są nawet żywe zwierzęta

W czwartek 15 grudnia przed południem dotarł do naszej parafii pierwszy z
dwóch odlewanych dzwonów. Dzwon o wadzie 290 kg. nosi imię: św. Faustyna,
Apostołka Miłosierdzia.

Osobiście przywiózł dzwon z Gliwic mistrz
ludwisarni - pan Zbigniew Felczyński.

Podczas dwu kolejnych niedziel przed Bożym Narodzeniem członkowie parafialnego Caritas prowadzą pod chórem kiermasz, Dobrowolne datki przeznaczone będą na pomoc potrzebującym 

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku