2016-05-31     Anieli, Feliksa, Kamili        

W tym roku Boże Ciało obchodziliśmy 26 maja, jest to również Dzień Matki. Msza św. z procesją rozpoczęła się o godz. 9:30, po czym wyruszyliśmy z procesją do czterech ołtarzy wokół szkoły. W bardzo licznej procesji uczestniczyły dzieci sypiące kwiaty, chłopcy z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne, Zespół regionalny "Świniarsko", Chór "Passionato" oraz  Strażacy

Z okazji Dnia Matki Serduszka zaprosiły swoje mamy na spotkanie do Klubu w Podrzeczu. Wyśpiewały i wyrecytowały życzenia płynące prosto z serca:)

W poniedziałek 23 maja dzięki akcji Caritas mieszkańcy naszej parafii mogli odebrać 5 ton pysznych jabłek 

Dnia 21 maja Chór Passionato gościł na odpuście w Okulicach

18 maja dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w pielgrzymko-wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Inwałdu. Z samego rana, dwa autokary wypełnione pielgrzymami wyruszyły w trasę.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to , co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - JanPaweł II

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie seniorów.

W dniu 11 maja 2016 r. w kościele parafialnym Św. Krzyża na Helenie odbyło się przyjęcie Znaków Światowych Dni Młodzieży.
W wielogodzinnym czuwaniu udział wzięła młodzież z parafii, Brzezna, Świniarsko, Marcinkowice oraz Chełmca.
Przywitanie Znaków nastąpiło o godz. 22-ej a o godz. 23:30 Znaki wyjechały do Mystkowa.

W dniu 3 Maja to podwójne święto, państwowe - 225 rocznica Konstytucji 3 Maja, oraz kościelne NMP Królowej Polski - odpust w naszej parafii, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11-tej pięknie śpiewał nasz Parafialny Chór PASSIONATO pod dyrekcją P. Małgorzaty Liber. 

W dniu 24 kwietnia dzieci klas drugich po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św.

Mszę świętą tradycyjnie swoim pięknym śpiewem uświetniły dzieci ze Scholi SERDUSZKA pod dyrekcją P. Edyty Szczygieł.

W dniu 23 kwietnia na Orliku w Świniarsku odbył się mecz piłkarski pomiędzy lektorami i ministrantami ze Świniarska i Korzennej, o wyniku meczu nie informujemy ?!?

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku