2014-04-20     Agnieszki, Amalii, Czecha     "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown    

Gorące wiadomości

Przed południem święciliśmy pokarmy, a wieczorem rozpoczęła się Wigilia Wielkanocna - uroczysta msza, która w Kościele katolickim należy już do Niedzieli Zmartwychwstania.

W Wielki Piątek o godz. 22-ej rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej, przedstawione przez młodzież naszej parafii pod kierownictwem ks. Sławomira Mrózka, Droga Krzyżowa wiodła z kościoła koło plebani na Golgotę (góra ziemi przy kościele). Było to już drugie przedstawienie Męki Pańskiej, pierwsze odbyło się wieczorem w Niedzielę Palmową.

Wielki Piątek jest jedynym dniem w ciągu całego roku liturgicznego, w którym nie odprawia się Mszy Świętej. W tym dniu bowiem dokonała się jedyna ofiara Jezusa Chrystusa, której pamiątką jest każda Eucharystia.

Dnia 17.04. w Wielki Czwartek podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18-tej rozpoczęliśmy Triduum Paschalne, 

W wieczór Niedzieli Palmowej o godz. 19-tej, młodzież naszej parafii pod kierownictwem ks. Sławomira Mrózka przedstawiła Misterium Męki Pańskiej.

W tym roku Niedziela Palmowa wypadła w dniu 13 kwietnia. Uroczystość poświęcenia palm odbyła się podczas Mszy św. o godz. 11-tej. Jak co roku nasz parafialny Chór Passionato swoim śpiewem uświetnił uroczystość.

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Konto budowy kościoła:
KBS o Ciężkowice 30 8591 0007 0290 0000 1065 0001

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku