2017-10-22     Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron    
W dniu 12 października uroczystą Mszą św. o godz. 10-tej, pod przewodnictwem JE Księdza biskupa Andrzeja Jeża rozpoczęły się obchody Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej w Świniarsku, w trakcie Mszy ksiądz biskup poświęcił nowy sztandar szkoły. Po Mszy św. przemaszerowaliśmy do szkoły, gdzie na hali sportowej odbyła się dalsza część uroczystości

 Zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian. Obchody zakończą się w sobotę festynem i koncertem Anny Wyszkoni. 

W niedzielę 8 października w kaplicy pw. św. Franciszka w Podrzeczu odbyła się o godz. 11-tej, uroczysta odpustowa Msza św.

W dniu 7 10. 2017r. w Święto Matki Bożej Różańcowej w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), w 100. rocznicę Objawień Fatimskich, w całej Polsce ruszyły grupy wiernych do granic naszej Ojczyzny aby modlić się na różańcu.

Dla nas najbliższą miejscowością na granicy Polsko-Słowackiej była Piwniczna Zdrój, gdzie o godz. 11-tej w kościele parafialnym odbyła się Msza św. po której wierni podzielili się na 3 grupy, jedna modliła się przy ołtarzu polowym przy kościele, druga wyruszyła na most na granicy, trzecia wspięła się na górę Piwowarówka (697mnpm), we wszystkich tych miejscach o godz. 14-tej odmówiliśmy 4 części różańca świętego za polskie rodziny, Polskę i cały świat.

W dniach 30 września i 1 października w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna, której dokonał ks. bp Stanisław Salaterski, Był to dla naszej parafii wyjątkowy czas, szczególnie że dokonała się ona po 12 latach, podczas Mszy św. zaprezentowały się pięknie śpiewając w sobotę Chór PASSIONATO, oraz Zespół regionalny ŚWINIARSKO a w niedzielę Schola SERDUSZKA, przed i po kolejnych Mszach św. odbywały się spotkania z poszczególnymi grupami parafialnymi.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY KS. BISKUPOWI STANISŁAWOWI SALATERSKIEMU I POLECAMY GO W NASZYCH MODLITWACH, BÓG ZAPŁAĆ !

17 września o godz. 9-tej ruszyła nasza coroczna pielgrzymka do Jezusa Frasobliwego na Strzygańcu. Dla tych którzy nie wystraszyli się deszczowej pogody czekała miła niespodzianka, w okolicach Chochorowic deszcz przestał padać. O godz. 11-tej rozpoczęła się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem naszego Księdza Proboszcza Zbigniewa Kożucha.


W dniu 20 sierpnia podczas Mszy św. o godz 11-tej uroczyście przy śpiewie Chóru Passionato dziękowaliśmy Bogu za 3 lata posługi w naszej parafii ks. Mariusza Kmiecia, który będzie posługiwał w parafii w Siedliskach Tuchowskich.
Ks. Mariuszu składamy serdeczne podziękowanie za trzyletnią posługę w naszej parafii, za zaangażowanie w pracę z dziećmi, za wiele serca włożonego w katechezę szkolną oraz z zapałem głoszone słowo Boże, za ofiarność, solidność i dojrzałe podejście duszpasterskie do wszystkich spraw, za dobrą i spokojną współpracę. Pamiętać będziemy w modlitwie i życzymy, aby dalej Pan Bóg, za przyczyną Matki Bożej hojnie darzył Cię potrzebnymi łaskami w nowej parafii. Szczęść Boże.

W dniu Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy św. trwała Akcja Caritas, rozprowadzania wiązanek ziołowych, zebrane ofiary przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym w naszej parafii. 

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku