2015-12-01     Blanki, Edmunda, Eligiusza        

W dniu 22 listopada przypada w kościele katolickim Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jednocześnie jest to wspomnienie Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, dlatego w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 11:00 swoim śpiewem liturgię uświetniły nasz Chór PASSIONATO oraz Schola SERDUSZKA

W Święto Odzyskania Niepodległości 11 Listopada w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza św. o godz. 17:30, jak zaznaczył w homili Ks. Proboszcz Zbigniew Kożuch należy się modlić aby nasza Ojczyzna była wolna od aborcji, korupcji, niewłaściwego rozumienia władzy przez rządzących.

Po Mszy św. młodzież przygotowała wzruszający montaż słowno muzyczny połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

W dniu 30 pażdziernika o godz. 17 odbył się śpiewany Różaniec prowadzony przez nasz Parafialny Chór PASSIONATO,(stało się tradycją że różne grupy parafialne prowadzą różaniec). Przez cały miesiąc Różańcowy w naszym kościele prezentowane są piękne ikony pisane przez naszą artystkę ze Świniarska Panią Barbarę Ruchała.

Co roku ponad 100 tys. chrześcijan ginie za wiarę, a co 3 minuty jeden chrześcijanin. Wielkie rzesze naszych braci i sióstr cierpią i umierają dlatego, że wierzą w Chrystusa. Wobec tej sytuacji, nie można być obojętnym. Tym, co każdy może  i powinien uczynić to jest modlitwa w ich intencji. 

W dniu 4 października w Podrzeczu o godz. 11-tej, odbyła się Msza Św. odpustowa

W dniu 13 września o godz. 9-tej z błogosławieństwem ks. proboszcza Zbigniewa Kożucha spod naszego kościoła wyruszyła coroczna coraz liczniejsza pielgrzymka na Strzyganiec. Pielgrzymkę jak co roku prowadził P. Mosurek. Na Strzygańcu o godz. 11-tej odbyła się uroczysta Suma Odpustowa z udziałem Chóru ze Strzygańca, homilię wygłosił ks. Władysław Pasiut. Po Mszy św. uczestniczyliśmy w procesji. 

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku