2016-09-25     Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany    

W dniu 18 września po błogosławieństwie ks. Mariusza, spod kościoła o godz. 9-tej wyruszyła jak co roku pielgrzymka na Strzyganiec gdzie o godz. 10:30 rozpoczęła się Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej o godz. 11-tej, uroczysta Masza św. koncelebrowana, homilię wygłosił ks. Krzysztof Mirek z parafii Marcinkowice

Z racji rozpoczęcia kolejnego roku działalności Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii dzieci i młodzież wzięła udział w ognisku, które odbyło 15 września b. r

W dniu 13 września w Przyszowej odbył się pogrzeb ś.p. Adeli Kożuch mamy naszego Ks. Proboszcza Zbigniewa Kożucha. W ostatniej drodze uczestniczyły liczne delegacje z wielu parafii w których posługiwał ks. Zbigniew.

W święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia Caritas z naszej parafii rozprowadzał wiązanki kwiatów, akcja była bardzo udana gdyż już po dwu porannych mszach św. wiązanek  już praktycznie nie było.

Pielgrzymi ze Świniarska,  Nowego Sącza, Marcinkowic oraz Wielogłów na ŚDM w Krakowie w dniach od 25 - 31 lipca.

Wspaniałe niepowtarzalne przeżycia !

Dzień 25 lipca to ostatni dzień pobytu młodzieży z Francji w naszej parafii w ramach Tygodnia Misyjnego. W tym dniu o godz. 10-tej w Brzeznej odbyła się wspólna Msza św. w języku francuskim następnie młodzież grillowała grała w piłkę i bawiła się w naszej parfii wraz z rodzinami goszczącymi pielgrzymów.

O godz. 14-tej goście wyjechali do Krakowa na rozpoczynające się Światowe Dni Młodzieży z Papierzem Franciszkiem.

W niedzielę 24 lipca o godz. 11-tej celebrowaliśmy Mszę św. razem z młodzieżą z Francji goszczącą w naszej parafii.

Tysiące pielgrzymów z całego świata zjechało w sobotę 23 lipca do Starego Sącza, była to młodzież przebywająca w diecezji tarnowskiej. O godz. 15-tej najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej uroczysta Msza św i zabawa w rytm muzyki z całego świata, poszczególne kraje i regiony prezentowały się na scenie.

Takiej eksplozji radości Stary Sącz do tej pory nie widział. Całość zakończył Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Biskupa.

W piątek 22 lipca młodzież z naszej parafii oraz z Brzeznej wraz z pielgrzymami z Francji po powrocie z górskiej wycieczki bawili się w ogrodzie przed kościołem, następnie rozpoczęło się czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu po czym wszyscy uczyliśmy się tańca który poprowadził ks. Mariusz z Brzeznej. Na zakończenie młodzież z Brzeznej przedstawiła sztukę o walce duchowej.

W czwartek wieczorem o godz. 19-tej w Bazylice św. Małgorzaty odbyła się uroczysta Msza św. z adoracją Najświętszego sakramentu w której uczestniczyła młodzież z Francji przebywająca w Nowym Sączu i okolicach, również z naszej parafii.

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku