2016-10-26     Ewarysta, Lucyny, Lutosławy     "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia" - Georges Bernanos    W tygodniu misyjnym, podczas niedzielnej mszy dla dzieci "Pomocne Serduszka" wraz z dziećmi w kościele dzieliły się swoim śpiewem, radością i miłością - czyli zostały misjonarzami:)

Rozstrzygnięto także konkurs piosenki religijnej.

W dniu 18 września po błogosławieństwie ks. Mariusza, spod kościoła o godz. 9-tej wyruszyła jak co roku pielgrzymka na Strzyganiec gdzie o godz. 10:30 rozpoczęła się Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej o godz. 11-tej, uroczysta Masza św. koncelebrowana, homilię wygłosił ks. Krzysztof Mirek z parafii Marcinkowice

Z racji rozpoczęcia kolejnego roku działalności Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii dzieci i młodzież wzięła udział w ognisku, które odbyło 15 września b. r

W dniu 13 września w Przyszowej odbył się pogrzeb ś.p. Adeli Kożuch mamy naszego Ks. Proboszcza Zbigniewa Kożucha. W ostatniej drodze uczestniczyły liczne delegacje z wielu parafii w których posługiwał ks. Zbigniew.

W święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia Caritas z naszej parafii rozprowadzał wiązanki kwiatów, akcja była bardzo udana gdyż już po dwu porannych mszach św. wiązanek  już praktycznie nie było.

Pielgrzymi ze Świniarska,  Nowego Sącza, Marcinkowic oraz Wielogłów na ŚDM w Krakowie w dniach od 25 - 31 lipca.

Wspaniałe niepowtarzalne przeżycia !

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku