2019-05-23     Leoncjusza, Michała, Renaty     "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł    


2019-05-20 | Bierzmowanie >>

W dniu 20 maja odbyło się bierzmowanie młodzieży klas 8 oraz gimnazjum z trzech parafii Brzezna, Trzetrzewina oraz Świniarsko. Sakramentu bierzmowania udzielił ks. bp Stanisław Salaterski.

W dniu 19 maja po Mszy św. o godz. 9-tej odbyło się spotkanie Rodzin Szensztackich naszej parafii z s. Damianą

2019-05-11 | Dzień Chorego >>

W sobotę dnia 11 maja o godz. 10-tej odbyła się Msza św. w intencji Chrych i Seniorów z naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy św. w Szkole Podstawowej był poczęstunek a młodzież szkolna zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne oraz rozdała pamiątki.

Wszystkim Chorym i Seniorom odśpiewano piękne 100 LAT.

Rankiem 8 maja sprzed kościoła w Świniarsku wyruszyły dwa autokary wiozące pielgrzymów – dzieci pierwszokomunijne z opiekunami i rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz papieskich Wadowic. 

W Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 3 Maja obchodziliśmy nasz Parafialny Odpust, jest to jednocześnie Święto Konstytucji 3 Maja, podczas Mszy św. o godz. 11-tej pięknie śpiewał Chór PASSIONATO, była też delegacja strażaków z OSP Podrzecze oraz Zespół Regionalny Świniarsko.

W Święto Bożego Miłosierdzia w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11-tej odbyła się I Komunia Święta. Uroczystość swoim pięknym śpiewem uświetniła Schola SERDUSZKA pod kierownictwem P. Edyty Szczygieł.

Msza REZUREKCYJNA rozpoczęła się o godz 6-tej rano w niedzielę. Rezurekcja to uroczyste nabożeństwo w Kościele katolickim, połączone z procesją. Celem nabożeństwa jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Jezusa.

W procesji obok Hostii w monstrancji niesiony jest krzyż procesyjny ozdobiony na tę okazję czerwoną stułą oraz figurka Jezusa Zmartwychwstałego.

W Wielką Sobotę przed południem odbyło się Święcenie pokarmów natomiast po południu o godz. 19-tej rozpoczęła się Wigilia Paschalna która składa się z Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej oraz Liturgii Eucharystycznej

Uroczystości Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy o godz. 18-tej Liturgię Męki Pańskiej - Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta oraz Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego

Dnia 18 kwietnia w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy obchody Triduum Paschalnego, podczas Mszy św. o godz. 18-tej, złożyliśmy życzenia w tym szczególnym dniu naszym kapłanom, następnie czterech aspirantów zostało przyjętych do grona ministrantów. Po Mszy św. nastąpił okres czuwania przy Panu Jezusie w Ciemnicy, który jako pierwszy rozpoczął Chór PASSIONATO.

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku