2016-07-27     Aureliusza, Natalii, Rudolfa        Dzień 25 lipca to ostatni dzień pobytu młodzieży z Francji w naszej parafii w ramach Tygodnia Misyjnego. W tym dniu o godz. 10-tej w Brzeznej odbyła się wspólna Msza św. w języku francuskim następnie młodzież grillowała grała w piłkę i bawiła się w naszej parfii wraz z rodzinami goszczącymi pielgrzymów.

O godz. 14-tej goście wyjechali do Krakowa na rozpoczynające się Światowe Dni Młodzieży z Papierzem Franciszkiem.

W niedzielę 24 lipca o godz. 11-tej celebrowaliśmy Mszę św. razem z młodzieżą z Francji goszczącą w naszej parafii.

Tysiące pielgrzymów z całego świata zjechało w sobotę 23 lipca do Starego Sącza, była to młodzież przebywająca w diecezji tarnowskiej. O godz. 15-tej najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej uroczysta Msza św i zabawa w rytm muzyki z całego świata, poszczególne kraje i regiony prezentowały się na scenie.

Takiej eksplozji radości Stary Sącz do tej pory nie widział. Całość zakończył Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Biskupa.

W piątek 22 lipca młodzież z naszej parafii oraz z Brzeznej wraz z pielgrzymami z Francji po powrocie z górskiej wycieczki bawili się w ogrodzie przed kościołem, następnie rozpoczęło się czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu po czym wszyscy uczyliśmy się tańca który poprowadził ks. Mariusz z Brzeznej. Na zakończenie młodzież z Brzeznej przedstawiła sztukę o walce duchowej.

W czwartek wieczorem o godz. 19-tej w Bazylice św. Małgorzaty odbyła się uroczysta Msza św. z adoracją Najświętszego sakramentu w której uczestniczyła młodzież z Francji przebywająca w Nowym Sączu i okolicach, również z naszej parafii.

O 8:30 w kościele parafialnym od hymnu ŚDM po polsku i francusku rozpoczęły się modlitwy poranne. Wszystkich zebranych serdecznie przywitał ksiądz proboszcz, po czym nastąpiła dalsza część modlitwy, w której na przemian w dwóch językach uwielbialiśmy Boga. Na zakończenie nastąpiło błogosławieństwo relikwiami Świętej Siostry Faustyny. Po zakończeniu modlitwy młodzież przy śpiewie  oczekiwała na przyjazd autokaru, który zawiózł młodzież do Nowego Sącza, gdzie spędzą cały dzień. 

20 lipca 2016r po godzinie 21 przywitaliśmy młodych pielgrzymów z Francji, przybywających na ŚDM w Krakowie. Młodzież oraz rodziny przyjmujące młodych Francuzów wytrwale na nich czekały. Po spakowaniu bagaży do samochodów, wszyscy wspólnie udali się do kościoła na krótką modlitwę i błogosławieństwo. Pielgrzymi spędzą w naszej parafii kilka dni, po czym wyruszą w dalszą drogę. Zachęcamy do uczestnictwa w porannych modlitwach wszystkich parafian, w piątek na wieczorne czuwanie, a w niedzielę na Mszę Świętą.  

W dniu 3 lipca na stadionie w Świniarsku odbył się Festyn parafialny pod hasłem "Razem się modlimy, razem się bawimy, razem budujemy", wymodlona przepiękna pogoda, znakomita zabawa, pyszne jedzenie, bardzo bogaty program artystyczny po prostu pięknie przeżyty czas.

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku