2020-05-29     Benity, Maksymiliana, Teodozji        

  Tarnów, 29 maja 2020 roku   Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach   W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu li...

18 maja, w dzień 100-tnych Urodzin Jana Pawła II, młodzież z naszej parafii uczciła wieczornym czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem. Odmówiliśmy różaniec, odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II Barkę a na koniec Ksiądz Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa relikwiami Jana Pawła II

Na setne urodziny Jana Pawła II w pracowni artystycznej jest już gotowy model płaskorzeźby do ołtarza w naszym kościele

Dnia 2 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski podczas Mszy św. o godz. 11-tej nastąpiło poświęcenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w ołtarzu głównym naszego kościoła, ze wzgl. na ogólną sytuację z pandemią, uroczystość miała skromną oprawę. 

ZOBACZ FILM Z POŚWIĘCENIA OBRAZU - KLIKNIJ >>

Na zakończenie oktawy Bożego Miłosierdzia w ołtarzu naszego kościoła został zamontowany piękny Obraz Jezusa Miłosiernego.

W Niedzielę Wielkanocną odprawiane były Msze św. w kościele z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi

W Niedzielę palmową mieszkańcy naszej parafii nadesłali wykonane przez siebie piękne palmy - zachęcamy do obejrzenia w galerii

W tym trudnym czasie kiedy nie możemy spotkać się na Mszy św. zjednoczmy się w naszych domach z rodzinami celebrujmy Niedzielę palmową, a palma przed kościołem niechaj nastroi nas świątecznie.

W dniu 1 marca obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych, dzięki P. Jakubowi Ledniowskiemu poznaliśmy historię Kapelana Żołnierzy Wyklętych ks. Władysława Gurgacza.

Również w tym dniu nastąpiło zakończenie rekolekcji parafialnych głoszonych przez Ojca  Sylwestra Skirlińskiego z Klasztoru Bernardynów w Leżajsku, rodaka  naszego Księdza Proboszcza z Przyszowej.

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku