2015-03-31     Balbiny, Kamila, Kornelii     "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka." - Ludwig Borne    

Gorące wiadomości

Podczas Mszy św. o godz. 11-tej, nastąpiło poświęcenie palm. Liturgię swoim śpiewem uświetnił nasz Parafialny Chór Passionato. Wszystkie ręcznie wykonane palmy zostały nagrodzone.

O godz. 20-tej rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej wraz z Drogą Krzyżową


W dniach 09 – 11 marca 2015 roku odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły, które poprowadził Ks. Wiesław Burski – saletyn. Uczestnicy tych rekolekcji modlili się, śpiewali piosenki religijne, słuchali pięknych konferencji, w sakramencie pokuty oczyścili swoje dusze z grzechów, a na koniec rekolekcji otrzymali łaskę odpustu zupełnego. Dużym przeżyciem, zwłaszcza dla gimnazjalistów były świadectwa młodych ludzi ze wspólnoty Cenacolo, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Piękne przeżycia rekolekcyjne z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci i młodzieży oraz wydadzą dobre owoce w dalszym ich życiu. 

W dniu 18 stycznia o godz. 11-tej odbyła się uroczysta Msza św. w intencji naszego Parafialnego Chóru PASSIONATO, który w tym roku obchodzi swoje 5-lecie istnienia. Przed Mszą św. Chór wykonał kilka pięknych kolęd i pastorałek.

W dniu 6 stycznia w Święto Trzech Króli dzieci z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11-tej, ruszyły z kolędą jako Kolędnicy Misyjni, przebrani w stroje przedstawiające ludy całego świata, zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na misje.

Podczas Mszy św. w Nowy Rok o godz. 16-tej przed i w trakcie jej trwania nasz parafialny Chór PASSIONATO śpiewał piękne kolędy oraz patorałki 

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Konto budowy kościoła:
KBS o Ciężkowice 30 8591 0007 0290 0000 1065 0001

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku