2019-09-19     Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer    W niedzielę 15 września odbyła się nasza 30-ta Pielgrzymka na Strzyganiec.

Przy pieknej pogodzie pielgrzymowaliśmy jak co roku do Jezusa Frasobliwego na Strzygańcu, gdzie o godz. 11-tej odbyła się uroczysta odpustowa Msza św. koncelebrowana, z procesją wokół kościoła.

W dniu 14 września w całej Polsce odbyła się akcja Polska pod Krzyżem, główne uroczystości odnowy wiary Polaków przebiegały na lotnisku we Włocławku, my czuwaliśmy przy ołtarzu w Starym Sączu.

Czuwanie rozpoczęliśmy od godz. 17-tej zawiązaniem wspólnoty, wezwaniem Ducha Św., Droga krzyżowa, Eucharystia, Różaniec a na zakończenie ucałowanie relikwii Krzyża Św. i Apel Jasnogórski

W dniu 8 września podczas Mszy św. młodzież Szkoły Podstawowej w krótkiej inscenizacji przypomniała o tragedii jaka 80 lat temu rozegrała się w naszej wiosce Świniarsko, kiedy to w wyniku potyczni z okupantem niemieckim zginęło 18 naszych rodaków rozstrzelanych przez Niemców. Spalono 26 gospodarstw.

Była to pierwsza na sądecczyżnie pacyfikacja. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI 

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego  a jednocześnie Wniebowzięcia NMP, nasz parafialny Oddział CARITAS rozprowadzał wiązanki kwiatów oraz pięknie udekorował ołtarz.

W niedzielę 30 czerwca w Sądeckim Parku etnograficznym odbył się Odpust na Świetych Piotra i Pawła. Oprawę muzyczna uroczystej mszy św. w kościele z Łososiny Dolnej zapewnił nasz chór parafialny. Był to 21 pierwszy i jedoczesnie ostatni występ "Passionato" w X sezonie działalności. Po mszy św. odbyła się mini sesja fotograficzna. Od tego momentu Chórzyści udali się na zasłużoną przerwę wakacyjną, która potrwa do połowy września.

IV Rodzinny Festyn parafialny odbył się 23 czerwca a rozpoczął się o godz. 15-tej (a właściwie o godz. 10-tej rozgrywkami sportowymi na ORLIKU) Koronką do Miłosierdzia Bożego, dzięki Bogu pogoda pięknie dopisała, wystąpiło wiele zespołów m. in. Zespół regionalny ŚWINIARSKO, Kabaret młodzieżowy, Zespół PROMYCZKI DOBRA, była zabawa z czarodziejem, parada motocykli MOTOSACZ.PL Zespół TFB Koncert Zespołu STROJNI, były konkursy i zabawy, możliwość jazdy konnej, oraz na motocyklach, loteria fantowa i wiele innych atrakcji, co można zobaczyć na zdjęciach......

10 czerwca nasz Chór Parafialny udał się z podróżą pielgrzymkowo - koncertową do Ciężkowic. Na miejscu Ks. Zbigniew Kożuch oprowadził i opowiedział pielgrzymom o tamtejszym Sanktuarium. Chórzyści zaśpiewali podczas odpustowej mszy św. którą prowadził nasz ksiądz proboszcz. Następnie odbyło się spotkanie towarzyskie między chórami z Ciężkowic i chórem ze Świniarska, które zakończyło się odśpiewaniem  Apelu Jasnogórskiego.

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku