2016-02-06     Amandy, Bogdana, Doroty     "To nie wiarygodne, jak wielką siłą może dusza obdarować ciało". Wilhelm von Humboldt    

W Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli 6 stycznie na Mszy św. o godz. 11-tej, kolędy pięknie śpiewała Scola SERDUSZKA pod kierownictwem Pani Edyty Szczygieł, po Mszy młodzież naszej parafii powtórnie wystawiła JASEŁKA.

W niedzielę 27 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz. 17-tej młodzież naszej parafii wystawiła Jasełka, kolędy grał i śpiewał Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko.

Znakomicie przygotowany i przedstawiony występ był często przerywany gromkimi brawami a na koniec otrzymał owację na stojąco, BRAWO !

Jasełka będą ponownie wystawione w święto Trzech Króli.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 9-tej śpiewała Schola SERDUSZKA pod opieką P. Edyty Szczygieł, po zakończeniu Mszy dzieci naszej parafii zostały rozesłane jako Kolędnicy Misyjni, w tym roku uczestnicząc w dziele pomocy dzieciom z Madagaskaru

Boże Narodzenie rozpoczęła Pasterka o północy z 24/25 grudnia, uroczystą Mszę Św. uświetnił swoim pięknym śpiewem nasz Parafialny Chór PASSIONATO 

W III Niedzielę adwentu 13 grudnia w Święto Radości po każdej Mszy Św. nasz Parafialny Oddział CARITAS prowadził kiermasz serduszek z pierników oraz ozdób świątecznych, zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc potrzebującym. Kiermasz będzie przeprowadzony również w przyszłą niedzielę czyli 20 grudnia. Ponadto Caritas rozprowadza świece wigilijne i opłatki.

Przez cały okres adwentu pod chórem prowadzona jest zbiórka żywności, słodyczy środków czystościi innych przydatnych rzeczy, którymi można podzielić się z potrzebującymi z naszej parafii." Radosnego dawcę miłuje Bóg" 2 Kor 9:7.

Otwórzmy nasze serca na potrzeby innych, 

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, ksiądz proboszcz Zbigniew Kożuch dokonał poświęcenia obrazu Matki Bożej Królowej Polski, namalowanego przez Panią Barbarę Ruchała dla naszego kościoła. Przed Mszą Św. Chór PASSIONATO wykonał bardzo wyjątkowe, podniosłe, modlitewne czuwanie.

W dniu 6 grudnia po Mszy św. o godz. 11-tej do dzieci z naszej parafii przybył św. Mikołaj, radość dzieciaków była ogromna.

Mszyę św. swoim śpiewem uświetniła Schola SERDUSZKA pod kierownictwem P. Edyty Sczygieł.

Parafia NMP Królowej Polski
w Świniarsku


Nowe konto budowy kościoła:
ŁBS   05 8805 0009 0040 0095 2000 0010

Odwiedzin :
Parafia NMP Królowej Polski w Świniarsku